Dla kogo budowane są mieszkania od dewelopera?

Na mieście możemy zauważyć coraz większą ilość reklam głoszących nowe inwestycje budowlane. Niepotrzebne nieużytki oraz stare, zapomniane ogródki działkowe są dzisiaj sukcesywnie równane z ziemią, a na ich miejscu powstają kolejne nowoczesne oraz coraz piękniejsze inwestycje budowlane, przeznaczone dla zwiększającej się ilości przyjeżdżających do miasta za pracą ludzi. Kraków od lat znajduje się bowiem w czołówce najczęściej i najchętniej wybieranych miast na miejsce do życia i wychowywania dzieci. Wygląda więc na to, że takie mieszkania przeznaczone są dosłownie dla wszystkich.

Czy na pewno?

Niezaznajomionym w temacie może się wydawać, że mieszkania deweloperskie muszą być zawsze bardzo drogie, ponieważ patrząc na takie inwestycje, jak Czyżewskiego 1 widać przede wszystkim luksus oraz obietnicę permanentnego komfortu na każdym kroku. Niekoniecznie jednak dzisiaj przekłada się to horrendalnie wysokie ceny samych lokali. Jeśli chcemy mieszkać w takiej właśnie lokalizacji, ale mamy ściśle określony budżet, możemy albo wybrać mniejszy metraż mieszkania, albo spróbować swojego szczęścia w kilku instytucjach.

Gdzie można znaleźć pomoc?

Pierwszą instytucją, do której najczęściej udają się ewentualni nabywcy nieruchomości, jest oczywiście wprost bank lub – znacznie częściej – doradca kredytowy, który będzie w stanie pomóc nam w znalezieniu najlepszej oferty kredytu hipotecznego na rynku. To jedno rozwiązanie, stosowane przez większość zainteresowanych nieruchomościami, drugim jest skorzystanie z programów typu Mieszkanie Dla Młodych, w których część nieruchomości może zostać sfinansowana przez państwo.